Ο Καναδάς επιστρέφει σε τελική φάση Μουντίαλ μετά από 36 χρόνια! (video)

[bsa_pro_ad_space id=3]

Ο Καναδάς έγραψε ιστορία, καθώς μετά την επικράτησή του με 4-0 απέναντι στην Τζαμάικα εξασφάλισε την πρόκριση για το Mundial του Κατάρ, 36 χρόνια μετά την τελευταία του παρουσία στο παγκόσμιο κύπελλο.

Έγραψε ιστορία ο Καναδάς. Η χώρα της Βόρειας Αμερικής έκλεισε θέση για την τελική φάση του Mundial του Κατάρ μετά το 4-0 απέναντι στην Τζαμάικα! Οι διαθέσεις των παικτών του Τζον Χέρντμαν έγιναν ξεκάθαρες από τα πρώτα λεπτά. Μόλις στο 13ο λεπτό ο Λαρίν άνοιξε το σκορ, με τους Καναδούς να ελέγχουν απόλυτα τον ρυθμό του αγώνα. Λιγο πριν κλείσει το ημίχρονο μάλιστα ο Μπουκάναν με ψύχραιμο πλασέ στην καρδιά της μικρής περιοχής έκανε το 2-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Τα πράγματα ξεκαθάρισαν μια και καλή στο 83ο λεπτό, όταν ο Χόιλετ έκανε το 3-0, με το αυτογκόλ του Μαριάπα να γράφει το τελικό 4-0 και να δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των Καναδών.