Ποδοσφαιριστής – ηλεκτρολόγος έφτιαξε τους προβολείς του σταδίου! (video)

[bsa_pro_ad_space id=3]

Πρόκειται για μία ιστορία που συμβαίνει μόνο στα βρετανικά γήπεδα και η οποία κάνει τον γύρο του κόσμου. Γιατί δεν συμβαίνει κάθε μέρα ένας παίκτης-ηλεκτρολόγος να «σώσει» έναν αγώνα.

Η Μαρίν αντιμετώπιζε την Ντάνστον για το FA Trophy, αλλά ο αγώνας καθυστέρησε να ξεκινήσει μιας και στο γήπεδο υπήρξε ένα «μπλακ άουτ» μετά από βλάβη στους προβολείς του γηπέδου.

Τα λεπτά περνούσαν, με τον διαιτητή να είναι έτοιμος μετά από 45 λεπτά να αποφασίσει την οριστική αναβολή του αγώνα. Αλλά ο Φιλ Τούρνμπουλ της Ντάνστον έδωσε την λύση. Πως; Ο μέσος των φιλοξενούμενων είναι ηλεκτρολόγος στο επάγγελμα και έφτιαξε την ζημιά που υπήρχε με αποτέλεσμα να ξεκινήσει ο αγώνας.

Για την ιστορία ο αγώνας τελείωσε 2-2 στην κανονική του διάρκεια με την Μαρίν να παίρνει την νίκη στα πέναλτι, ενώ το περιστατικό έκανε τον γύρο του κόσμου.