Ξέσπασε σε δάκρυα ο πρόεδρος βλέποντας την ομάδα του να χάνει με 7-0 απ’ την Μπενφίκα… (videos)

[bsa_pro_ad_space id=3]

Απίστευτα πράγματα στο πρωτάθλημα Πορτογαλίας με την ομοσπονδία να αναγκάζει την Μπελενένσες να αγωνιστεί με 9 ποδοσφαιριστές κόντρα στην Μπενφίκα και να διασύρεται!

Οι γηπεδούχοι έχουν 14 ποδοσφαιριστές θετικούς στον κορονοϊό και στην αναμέτρηση με τους ισχυρούς «Αετούς» της Λισαβόνας παρατάχθηκαν με εννέα παίκτες.

Ο πρόεδρος της Μπελενένσες βλέποντας την ομάδα του να χάνει με 7-0 απ’ την Μπενφίκα στο ημίχρονο δεν άντεξε και ξέσπασε σε δάκρυα…

Στο πλευρό του ισχυρού άνδρα της Μπελενένσες ήταν ο προπονητής της ομάδας, Φιλίπε Κάντιντο

Η έναρξη του δευτέρου να καθυστέρησε για μερικά λεπτά και όταν έγινε η σέντρα του, οι παίκτες της Μπελενένσες, είχαν βγει επτά στον αγωνιστικό χώρο με δύο να μένουν στα αποδυτήρια, επικαλέστηκαν ένα ακόμα πρόβλημα τραυματισμού, έμειναν με έξι ποδοσφαιριστές, προκειμένου να υποχρεώσουν τον διαιτητή να διακόψει οριστικά την αναμέτρηση.

Όπως κι έγινε. Μετά από μερικά δευτερόλεπτα διαβουλεύσεων με τους αξιωματούχους των δύο ομάδων, ο διαιτητής σφύριξε τη λήξη της αναμέτρησης στο 48ο λεπτό, βάζοντας τέλος στην παρωδία.