Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Τότεναμ 3-0: Επική ανατροπή και πρόκριση στην παράταση (video)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ορσιτς, ο οποίος πέτυχε χατ-τρικ, η Ντινάμο Ζάγκρεμπ πανηγύρισε μια σπουδαία πρόκριση επί της Τότεναμ

Οι “Πετεινοί” μάλλον εφησυχαστηκαν μετά και το 2-0 του πρώτου αγώνα με τους Κροάτες να φέρνουν τα πάνω κάτω και να “κλέβουν” την πρόκριση στον επαναληπτικό του Ζάγκρεμπ.

Το σκορ για τους Κροάτες άνοιξε ο Όρσιτς στο 62ο λεπτό, με υπέροχο σουτ, δίνοντας ελπίδες στην ομάδα του με τον ίδιο στο 82ο λεπτό να κάνει δύο τα τέρματα της ομάδας του, στέλνοντας το ματς στην παράταση!

Στην ημίωρη παράταση η ποδοσφαιριστές του Ζοζέ Μουρίνιο έδειχναν να τα έχουν χαμένα κάτι που εκμεταλλευτήκαν οι γηπεδούχοι και με 3ο γκολ του Όριτς στο 106′ έκαναν την απόλυτη ανατροπή παίρνοντας αυτοί την πρόκριση στους 8 της διοργάνωσης.